Özel Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir? Instagram Gizli Hesap Görme Nasıl yapılır?Madya Tava

30 Temmuz 2021 - 15:41

Özel Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir? Instagram Gizli Hesap Görme Nasıl yapılır?

Sosyal medya günlük hayatımızda gittikçe daha önemli hale geldikçe, platformların yaratıcıları, güvenliğin kullanıcıların güvenini korumadaki temel doğasını anlamaya başladılar.

Özel Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir? Instagram Gizli Hesap Görme Nasıl yapılır?
Son Güncelleme :

15 Nisan 2021 - 0:06

Kullanıcılar, sistemin onları satmayacağını veya en azından onları çok fazla satmayacağını bilmek ister. Mevcut sosyal medya platformlarının en popülerlerinden biri olan Instagram, bilgileri istenmeyen ziyaretçilerden uzak tutmak için yazılımlarında eksiksiz bir politika koruma seti oluşturdu.

Özel bir Instagram sayfası, yalnızca kabul ettiğiniz kişilerin içeriğinizi takip edip görüntüleyebileceği anlamına gelir. Birçok kullanıcı bu içeriği güvende tutmayı tercih ediyor ve Instagram bunu zorunlu kılıyor.

Ama ya özel bir Instagram hesabını görüntülemek istersen ? Veya bilginiz dışında kimsenin özel hesabınızı görmediğinden emin olmak mı istiyorsunuz? Instagram profilinizi nasıl özel hale getireceğinizi ve insanların özel hesapları nasıl görüntüleyebileceğini görelim.

Instagram Hesabınızı Nasıl Özel Yapabilirsiniz?

Instagram hesabınızı özel yapmak istiyorsanız, şu talimatları izleyin:

Ana ekranınızdan (iOS) veya uygulama çekmecenizden (Android) uygulamayı açarak başlayın. Uygulama, Instagram ana sayfasında açılacak ve takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan bir dizi gönderi ve paylaşım gösterecek.

Uygulamanın altında fotoğraf eklemek, gönderileri görüntülemek ve daha fazlası için beş simge bulacaksınız. Sekmenin altındaki profil simgesine dokunun. Profil resminizin çok küçük bir versiyonunu göreceksiniz.

Bu ekrandan, ekranınızın üst kısmında birkaç simge göreceksiniz. Sağ üst köşede üç dikey çizgiye tıklayın. Buradan ‘Ayarlar’a dokunabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama ve kullanıcıları engelleme gibi çeşitli gizlilik seçenekleri mevcuttur. ‘Gizlilik’i bulun ve üzerine dokunun. ‘Bağlantılar’ başlığına gidin ve ‘Hesap Gizliliği’ne dokunun.

Düğmeyi maviye dönecek şekilde değiştirin. Sizden takipçilerinizi gözden geçirmenizi isteyen bir açılır pencere görünecektir. Kaldırmak istediğiniz herhangi biri varsa, bunu bu sayfadan yapabilirsiniz.

Herhangi bir zamanda hesabınızı bir kez daha herkese açık hale getirmek isterseniz yukarıdaki adımları izleyin ve özel hesaplar için anahtarı kapatın. Bunu herhangi bir tepki olmadan istediğiniz kadar yapabilirsiniz — hesabınız gizliyken paylaştığınız tüm gönderilerin, bu kapatma düğmesini kapatır kapatmaz herkese açık hale geleceğini unutmayın.

Özel Instagram Hesabı Görebilir Miyim?

Teknik olarak evet, özel bir Instagram hesabını görüntülemenin birden fazla yolu var.

  • Meşru Yöntem – Özel hesaba sahip kişiden arkadaşlık isteğinizi kabul etmesini istemek.
  • Kullanıcı Adı / Gerçek ad aranıyor – Bu, Instagram hesaplarına erişim istemeden onlar hakkında bazı bilgileri bilmek istiyorsanız.
  • Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanın – Bu yöntemi önermiyoruz. Hiçbiri işe yaramıyor gibi görünüyor ve hepsi kara para aklama planları veya dolandırıcılıkla ilişkili görünüyor.
  • Olmadığın Biri gibi davran – Bu yöntemle ilgili tavsiye için okumaya devam et.

Aşağıda, her yöntemi kendi yararınıza nasıl kullanacağınıza dair daha derinlemesine bir bakış bulunmaktadır.

Özel Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir

Meşru Yol

Özel bir Instagram hesabını görüntülemek istiyorsanız, en kolay ve en meşru yol o kişiyi takip etmeyi istemektir. Tipik olarak, korumalı bir profile sahip bir kişi bile tanıdığı kişileri onaylayacaktır, bu nedenle bu tanıdığınız biriyse, talebinizin onaylanmasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Diğer kişi kabul ederse, o kişinin profilini görebilir ve Instagram’a yüklediği fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

Bu yöntem, kim olursa olsun, bir kişinin özel Instagram hesabına erişmenin ve bunu görüntülemenin en kolay yoludur. Ne yazık ki, bu kişi ile önceden var olan bir ilişkiye sahip olan bir Instagram kullanıcısı olarak size büyük ölçüde bağlıdır.

Bir ünlü veya bir arkadaşın arkadaşı gibi tanımadığınız birini eklemeye çalışıyorsanız, onlara ulaşmanın en kolay yolu Instagram’ın doğrudan mesajlaşmasıdır . Kullanıcıya doğrudan bir mesaj göndermek, bir DM, onu kimin takip etmek istediğini biraz bilmesini sağlayacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, istenen kullanıcıya kim olduğunuzu, biraz kendinizden ve onları neden Instagram’da takip etmek istediğinizden bahsetmektir.

“Erkek arkadaşının lise arkadaşıyım” ya da “Kuzeninin doğum günü partisinde tanıştık” demek, sizinle hedefiniz arasında bir bağ oluşturmak için yeterli olabilir.

Birçok Instagram kullanıcısı, özellikle işler zorlaşırsa sizi engelleyebilecekleri veya çıkarabilecekleri için yeni arkadaşlara hoş geldiniz. Ne gönderdiğinize ve o kişinin ne yazdığına bir göz atmayı unutmayın.

Kullanıcı Adını ve Gerçek Adını Aramayı Deneyin

Bu hızlı bir ipucu ve nihayetinde Insta-crush’ınız veya eski lise arkadaşlarınız hakkında bazı bilgiler bulma arayışınızda sizi çok uzağa götürmeyebilir, ancak ne olursa olsun bir çekim yapmaya değer.

Instagram’da oturum açın ve çevrimiçi araştırma yapmak istediğiniz profili arayın. Hesabı bulduğunuzda, hedefinizin kullanıcı adını görebileceksiniz. Bu adı vurgulayın ve cihazınızın panosuna kopyalayın, çünkü birazdan bu adı kullanacağız.

Bu kullanıcı adını Google’a veya kullanmayı tercih ettiğiniz arama motoruna yapıştırın. Ayrıca, kendilerine ait olduğunu bildiğiniz bir fotoğrafı çekip tersine görsel aramaya koyup farklı, belki de korumalı olmayan bir sosyal medya sitesinde kullanıp kullanmadıklarını görebilirsiniz.

Ünlü olmayanların gerçek isimlerini kullanarak benzer bir strateji izleyebilirsin. Sonuçta, bu tam bir Instagram hesabına erişmenizi sağlamayabilir. Instagram’da belirli bir kişinin ek fotoğraflarını arıyorsanız, diğer sitelerde yayınlanan fotoğraflarını bulmak için bu kişinin oturum açma kimliğini kullanın. Bu, Instagram’ın kendi gizlilik korumasını atlamanın kolay bir yolu – sadece geçici olsa bile.

Instagram Görüntüleyici Sitelerini Kullanma

Google’da özel Instagram profillerini görüntüleme yöntemlerini aramak, sonsuz sayıda çözüm ve rehber sonuçları getirecektir, ancak aynı zamanda sizi birkaç kolay adımda özel profilleri görüntüleme yeteneğinin reklamını yapan şüpheli adlara sahip birkaç web sitesine yönlendirecektir.

Bu sitelerin “WatchInsta”, “Instaspy” ve “Private Instaviewer” gibi adları var ve hepsi aynı genel fikri vaat ediyor gibi görünüyor: özel olarak işaretlenmiş Instagram hesaplarına ekstra adım, ödeme veya Gereksinimler. Hatta bazıları tam bir anonimlik vaat ediyor veya uygulamayı diğer kullanıcılarla tartışabileceğiniz sohbet odalarına sahip.

Ne yazık ki, Google üzerinden arama sonuçlarının ilk sayfasına veya iki sonuçların bir kaç test ettikten sonra, kesinlikle yok değil bu siteleri kullanılması önerilir. En iyi ihtimalle gölgeli geçmişlerden geliyorlar ve genellikle sitenin arkasındaki şirketin adını belirsizleştiriyorlar. “Ücretsiz” sonuçlar vaadine rağmen, genellikle sizden tamamlanması için bir kredi kartı veya başka bir ödeme şekli gerektiren bir anket veya çekiliş doldurmanızı istiyorlar.

Bazı siteler de bağlantılı görünüyor, bir adı gösteriyor, ancak anket isteği yüklendiğinde başka bir sitenin adını gösteriyor. Arka planları net olmadığında veya web sitelerinde kökenlerini gizlediklerinde bu sitelerden herhangi birini kullanmanızı öneremeyiz. Bu sitelerden uzak durun; bunlar hesabınız ve genel internet güvenliği için sorundan başka bir şey değildir.

Kişiyi Instagram’a dostça bir mesajla eklemeyi denediyseniz ve yine de hesabına erişemiyorsanız, her zaman bir seçenek kalmıştır, ancak bunu kullanıcılara da önermek zor olabilir: sahte hesaplar. Hadi bir bakalım.

Kurallar

Instagram, kimlik hırsızlığı iddialarını (bir başkasının gerçek adını kullanarak ve hizmette onun kimliğine bürünme) önemli bir ihlal olarak kabul eder ve onlar çoğaltıcıların peşine düşer. Birazdan bunun neden önemli olduğunu ve bunun üstesinden nasıl gelineceğini öğreneceğiz.

Sahte bir kimlik oluşturmayı seçerseniz, işte özel bir Instagram hesabı sahibi tarafından daha fazla kabul görmenin bazı yolları.

  • Sahte hesabınız için bir kadın profil resmi seçin. Bu daha samimi ve güvenli olarak karşımıza çıkıyor. Instagram’da bir kadın kimliği kullanmayı seçmek, hesabı bir erkek hesaba göre daha az yırtıcı hissettiriyor, ancak bunun kendi başına sorun yaratabileceği aşikar.
  • Sahte Instagram hesabınıza gerçek fotoğraflar ekleyin. Ayrıca sahte Instagram kimliğinizi özel bir hesap da yapabilirsiniz.
  • Takip etmek istediğiniz özel Instagram hesabı, takip talebinizi onaylamıyorsa, o kişiye bir DM gönderin. Instagram’da takip etmek istediğinizi ve nedenlerinizi açıklayın. Bunu teorik olarak karakterin içinde veya dışında yapabilirsiniz.

Meşru Olmayan Yol

Sosyal mühendislik ve aldatma tekniklerini kullanarak özel bir Instagram profiline erişmenin birkaç farklı yöntemi vardır.

Bu yöntemleri önermiyoruz. Çoğu durumda etik değildirler ve büyük olasılıkla diğerlerine göre yasadışıdırlar, ancak daha çok niyete bağlıdır. Bazı incelikler var, ancak çevrimiçi ortamda başka biriymiş gibi davranıyorsanız, bu dolandırıcılık yapmaya benzer.

Tembel Yol

Göremediğiniz özel bir profile erişim sağlamanın en tembel yöntemi, sizin için yeni bir e-posta adresi ve sahte bir adla yeni bir Instagram profili oluşturmanız ve bu hesabın karşılıklı olarak özel olarak tutulan bir gruba üyelik başvurusu göndermesini sağlamaktır.

Instagram spam göndericileri bu tekniği düzenli olarak kullanıyor, gerçekçi isim üreticilerinin çıktılarını saatlerce karıştırıyor ve hayali imparatorluklarındaki herkese isim atıyor. Her cihaz (akıllı telefon veya tablet) kendisine bağlanmış beş ayrı terminale sahip olabilir, bu nedenle zaten sahte hesaplar oluşturmadıysanız, hesap ekleme seçenekleriniz vardır.

Yeni hesaba sahip olduğunuzda (kendi benzersiz e-posta adresine ihtiyaç duyacaktır, ancak Google Mail bunu önemsiz bir şekilde kolaylaştırır), takip etmek istediğiniz özel hesaba bir istek gönderin.

Buzları kırmak için önce bir DM gönderebilir ve özel hesabın sahibini yeni bir kişinin geleceği konusunda uyarabilirsiniz. Önemsiz bir nedenle veya size özel olarak hesaba erişimi reddederlerse, o zaman kayıt onaylanmalıdır. Bunun sizin bir kurbanlık hesabınız olduğundan şüphelenmeyin.

Tembel yol kolaydır. Ayrıca çok sık çalışmayacak. Bir hesabın gizli kaydı varsa, muhtemelen bunun iyi bir nedeni vardır. O halde ne yapacağız?

Truva Atı

Truva Atı da aynı temel fikri alır, ancak takip etmek istediğimiz özel Instagram hesabının sahibine “doğru” görünen sahte bir profil oluşturma zahmetine gider. Örneğin, popüler bir oyun yayıncısının, belirli bir oyunun yalnızca çok elit sırlarını paylaştığı özel bir Instagram hesabına sahip olduğunu varsayalım.

Siz veya ben bu gruba Instagram hesabımızla erişmeye çalışırsak, büyük olasılıkla başarılı olamayacağız. Bunun yerine, yine de çok gerçekçi görünen sahte bir hesap oluşturmak istiyorsunuz. Oyun hesabımız için, oyun tasarımı dünyasındaki belirli olaylardan şikayet ederek veya överek çok sayıda yetenekli oyun videoları ve Instagram gönderileri yüklerdik. Ve benzeri.

Sahteye biraz daha fazla zaman ve enerji harcayarak, bir yorum bölümü ile tamamlanan bir dizi gönderi ve resim oluşturarak, sahtekar olmayan gerçek bir kişi olma konusunda çok daha güçlü bir izlenim bırakıyoruz.

Doppelganger

İnsanlar her zaman takibi bırakır ve tekrar takip eder; arkadaşlarının hesabını bir takip isteğinde görmek genellikle başarılıdır.

Peki arkadaşlarının hesabını almayı nasıl başaracağız? Cevap, biz yapmıyoruz – ama taklit ediyoruz. “Yinelenen” hesap oluşturmanın iki büyük sorunu vardır.

Birincisi, Instagram’ın kendisini bir şeyler yapmaya zorladığı büyük suçlardan biri. İki, yinelenen hesapların kim olduğunu bilmiyoruz! Özel hesaplar, siz onlara göz attığınızda takipçi listelerini göstermez – bu yüzden onları kimin takip ettiğini bilmenin bir yolu yoktur. Yoksa var mı?

Doğrudan hayır. Instagram, işleri bunun için fazla güvenli tutar. Ancak Instagram, özel hesap kişinizin var olduğu tek yer değildir. Bu Instagram özel hesabının Facebook’ta neredeyse kesinlikle paralel bir ömrü var.

Tik Tok’ta da olabilir, Pinterest ve Etsy ve… liste devam ediyor. Hızlı güvenlik ve çoğu çevrimiçi içeriğe sahip sosyal medya sitesini bulun; neredeyse hiç kimsenin her yerde mükemmel güvenliği yoktur .

Diğer sosyal medya sitelerini kullanarak, sosyal medyada en çok kiminle etkileşime girdiklerini öğrenin. Aynı gruplara veya ilgi alanlarına dahil olan kişilerin adlarını ve kullanıcı adlarını alın, çünkü bunlar sizin de Instagram’daki ilginizi takip eden kişilerdir.

Şimdi bu benzerler için bir veya iki profil oluşturun. Aynı kullanıcı adını kullanamazsınız – ancak çok yakın olanı kullanabilirsiniz. O yerine 0 koyarak aksanlı karakterler kullanın vb. Hatta avatarınız olarak kullanmak için diğer sosyal medya sitesinden bazı fotoğrafları ödünç alabilirsiniz.

Bu değişikliklerin hedefiniz tarafından kayma ihtimali iyidir. Bunun ciddi bir kural ihlali olduğunu ve Instagram hesabınıza erişiminizi tamamen kaybedebileceğinizi unutmayın. Bunu önlemenin bir yolu, Instagram kurallarındaki bir boşluktan yararlanmaktır.

Bir kişinin hesabını kopyalamak ve onu taklit etmek yasaktır – ve bundan şikayet edebilecek tek kişi kişinin kendisidir. Orijinal kullanıcı olduklarını kanıtlamak için, devlet tarafından verilmiş uygun bir kimlik göstermeleri gerekir.

Bunun anahtarı, çoğu insanın tam gerçek adını kullanmaması, bu yüzden kim olduklarını kanıtlayamamasıdır. Gruba onaylandıktan sonra kullanıcı adını ve fotoğrafları değiştirin.

Doppelganger, doğru bir şekilde yapıldığında, sizi erişmek istediğiniz özel hesaba sokmak için neredeyse kesindir. Akıllıca kullanın.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel Instagram hesaplarıyla ilgili pek çok bilgi var. Bu nedenle, en sık sorulan sorularınızın daha fazlasını yanıtlamak için bir bölüm ekledik.

Özel bir Instagram hesabını rızası olmadan görüntüleyebilir miyim?

Ne yazık ki hayır. Birisinin hesabına gizlice göz atmanıza izin vermeyi vaat eden üçüncü taraf hizmetler olsa da, bunlar güvenilir değildir. Bazı kullanıcılar, birisinin Instagram hesabına sızmak için bilgisayar korsanları kiralayabileceklerine inanıyor, bu da bildiğimiz gibi oluyor. Ancak, bariz nedenlerden dolayı tavsiye edilmez.

 

Tek meşru yol (bu da sizi herhangi bir soruna sokmayacak) söz konusu kullanıcıya bir takip isteği göndermektir.

Birinin özel Instagram hesabını görmek için Mahkeme celbi alabilir miyim?

Bu, avukatlara bırakılan en iyi sorudur. Ama, şirket fikri üzerine birçok bilgi sağlamaz burada . Bu durumda yalnızca mahkeme kararıyla mahkeme celbi işe yarayacaktır ve bireysel bir kullanıcıya Instagram hesabındaki herhangi bir bilgiye erişim hakkı vermez.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER